21marzec2018

Musisz chcieć, aby zmieniać coś wokół siebie

Nie da się osiągnąć w życiu żadnego sukcesu, jeśli nie będziemy mieć odpowiedniej życiowej postawy. Musimy naprawdę chcieć coś zrobić i ciągle poszukiwać sposobów na dotarcie do celu.

Czytaj więcej...

Bądź mądrym użytkownikiem energii

Każdy może zmieniać otaczający nas świat na lepszy. Słyszeliście zapewne o globalnej walce ze zmianą klimatu, o bardziej zrównoważony świat. Wielu uczniów cechuje świadoma postawa w rozwiązywaniu tego światowego problemu. Wiedzą, w jaki sposób minimalizować ilość odpadów i oszczędzać wodę. Czy jednak są świadomi, jaki mają wpływ na świat jako użytkownicy energii? Portal ConsumerClassroom zaprasza uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do 4. edycji Konkursu Międzyszkolnego.

Czytaj więcej...

Możesz zmienić świat

Edukacja Globalna – Efekt Domina: innowacyjne scenariusze lekcji o współczesnym świecie trafią do wszystkich szkół podstawowych i gimnazjów w Polsce. Opowiedziane w nich historie mogą zmienić Twój punkt widzenia na świat.

Czytaj więcej...

Wyprawa po warszawskie skarby

Każda miasto kryje w sobie wiele skarbów kultury, o których często nawet nie wiedzą jego mieszkańcy. Warto je odkryć i udokumentować. Fundacja Think! zaprasza warszawskie szkoły ponadpodstawowe do udziału w projekcie edukacyjnym "Warszawskie skarby", który łączy zdobywanie przez uczniów wiedzy o Warszawie ze zwiększaniem ich kompetencji cyfrowych.

Czytaj więcej...

fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Opowieść o Żydach polskich - lekcja na żywo w każdej szkole

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie zaprasza uczniów i nauczycieli do udziału w nowoczesnej lekcji historii transmitowanej 23 października 2014 bezpośrednio z wystawy stałej do szkół w całej Polsce. To dobra okazja do spojrzenia na swoje okolice poprzez kontekst wielokulturowy i historyczny relacji polsko-żydowskich.

Czytaj więcej...

cc logo blackboard

Nowy portal dla europejskich nauczycieli

Od 2 kwietnia 2013 r. możemy już korzystać z polskiej wersji nowego portalu edukacyjnego finansowanego przez Komisję Europejską. ConsumerClassroom.eu jest serwisem społecznościowym adresowanym do nauczycieli z krajów członkowskich Unii Europejskiej, w którym znajdziemy ciekawe i interaktywne wysokiej jakości zasoby służące edukacji konsumenckiej uczniów w wieku 12-18 lat.

Czytaj więcej...